runbg

Четвъртък, 08 22nd

Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Болки в колената

Болки в колената преди 5 години 6 месеца #2471

• ceckoguide
Здравейте, искам да попитам от около 1 година имам проблеми с колената изразяващи се в доста силни на моменти болки.Първо беше едното коляно веднага ЯМР ми направиха и нямаше нищо.Изписаха ми една прахчета "Dona", но аз реших да пия Animal Flex, понеже се консултирах с приятели спортисти и те казаха, че е по-добре.Пих го 3 месеца изчаках още 3 никакъв ефект :( Почна се пак тичане по лекари физиотерапия 2 курса нищо.Започна да боли и другото коляно, хайде и там ЯМР и там нищо :( Един лекар ми изписа някакви кортекостериоди и ми ги би в 2-те колена.Като ми каза, че имало някакво възпаление под капачката и след тези инжекции ще се оправя, да ама не.....В същото време ми и надупчиха г*за с някакви болкоуспокояващи.Почнаха вече да точат зъби за операция, защото като отворели коляното МОЖЕЛО да излезе какво ми е... ама може и после да не мога да ходя като хората :) Та накрая се оказа, че имам плоско стъпало, и уж от това било.Ок ходих в един магазин и ми взеха мерки и ми направиха 2 чифта, които не ги свалям.Тичах си нямах проблеми, но с ранното стъмване стана така, че можех да тичам само Събота или Неделя.И последните ми няколко тичания, са свързани с адски болки след това... Въпроса ми към Вас е на какво може да се дължи това?Тичам с 2 чифта маратонки едните са за пресечен терен, другите са си обикновен Nike freerun за асфалт.Забравих да кажах, че и на асфалт на равно и на пресечен терен болката си я има.Като разстояние преди гледах да тичам по 7-8-10 км(начинаещ съм) а сега последните ми тичания бяха 3-4-5 км.Възможно ли е понеже около месец някъде не съм тичал и сега изведнъж почнах по 4-5 км и да е от това?
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Болки в колената преди 5 години 6 месеца #2472

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Човече ти си истински боец!

Това, коего знам аз е, че стелките не са панацея. Т.е ходилото се променя, стелките се износват и статуквото не се запазва дълко. Около 2-3 месеца и после нови стелки, защото нещата се променят.

Въпросът ми е дали имаш пропаднал свод или просто имаш плоско стъпало? Пропадналия свод може да се коригира в известна степен с упражнения и носене на еспадрили/катерене. :)

Доста е трудно да се даде някакъв съвет в подобен случай, защото има изключително много фактори, които биха повлияли на тази болка. От тегло, до вида маратонки, начина на бягане, скоростта на бягане и тн и тн.
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net

Болки в колената преди 5 години 5 месеца #2473

• ceckoguide
Може би, ако не беше силното ми желание за бягане нямаше да се боря толкова за да се оправя :) Първото, което ми хрумна беше за износване на стелките, отидох в магазина, от който си ги купих и там ми казаха, че е рано да ги сменям около 9 месеца може да ги нося без да се износят.Обясниха ми как се познават дали са се износили, но при мен всичко е ок с тях.До колкото разбрах имам пропаднал свод, а относно еспадрилите, занимавам се с катерене от 2001 година :D С леко прекъсване от 1-2 години :) Теглото се опитвам да го сваля, висок съм 182-3 и съм около 75-6 кг, като не съм дебел а само малко съм отпуснал корема :( Относно маратонките бягам с 2-3 модела на Найк за тичане, имам едни LaSportiva за trail runing, с който болката е най-силна след тичане.Единствено с единия Найк нямах никакви проблеми, но уви сега и с него е кофти....Скороста на бягане, гледам е околол 10 макс 11 км/ч като бягам предимно по равно. Съвета който ми даде приятел, който тича доста е за Five fingers, но ме притеснява какъв ще е ефекта при мен.
  • Страница:
  • 1
Time to create page: 0.222 seconds
Вие сте тук:Начало Форум - www.runbg.net Травми Болки в колената