runbg

Вторник, 09 17th

Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
Хранителни режими
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Споделете личните си хранителни режими!

Споделете личните си хранителни режими! преди 8 години 4 месеца #77

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
тук
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net
Администраторите са забранили публикуването за гости.

преди 8 години 4 месеца #78

• dimitar24
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
Основното е, че не се храня след 20 часа и преди бягане (особено на дълги дистанции). Ползвам доста суплементи, които при по-големи натоварвания доста бързо проявяват своята ефективност и дали въобще я имат.
Консумацията на месо е на ниво вегетарианец :) Реално не би трябвало да е така, понеже е доказано, че желязото в месото (, което участва в молекулата на хемоглобина, т.е. с него образно казано "дишаме" повече) се усвоява в пъти по-добре, да не кажа по-силна дума, от това, намиращо се в зеленчуци и варива (като леща примерно). Уточнявам, че все пак употребявам млечни продукти, яйца и риба (плюс морски дарове и т.н.)

Когато по една или друга причина намалявам бягането - ставам отново месояден :?
Последна промяна: преди 8 години 4 месеца от dimitar24.

Отг:Споделете личните си хранителни режими! преди 8 години 3 месеца #87

• SGG
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Сутрин - сок от 2 портокала + 1 банан + 1-2 лъжички мед преди бягане. След бягането - 2-3 препечени филийки с масло и мед или овесени ядки подсладени с мед или подсолени със сирене или варено жито подсладено с мед.

Сутринта преди участието ми на 10 км в Солун - по неволя трябваше да хапна едно руско шоколадче около 30 грама + домашно приготвен кекс (със сусамов тахан :) ) 30-40 мин преди старта. Като започнах да загрявам ми беше тежко и си помислих - край провалих се :) но всъщност ефекта беше положителен. Но според мен най-доброто преди бягане си остава сок от портокал и лимон с мед и един банан.

Обяд - салата + хляб + нещо от следните - боб, леща, ориз със зеленчуци, картофи, риба, паста

Вечеря - салата /според сезона/ + подобно на обяда.

През останалото време чат-пат си хапвам сурови ядки, сусамов тахан с мед, плодове според сезона.

Отг:Споделете личните си хранителни режими! преди 8 години 3 месеца #90

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Честно казано аз имам много сходен режим на хранене. Да не казвам идентичен. С тази разлика, че похапвам телешко/говеждо/свинско/и много риба. Също хапвам около 1 шепа сурови ядки - най-често бадеми или орехи. Старая се да хапвам за следобедна закуска ягоди или горски плодове с кисело мляко.

При мене режима е горе долу следният.
Закуска:
7:30 - 3 истискани портокала/лимони с мед
9:00-10:00 - мюсли с кис.мляко или препечени филийки с извара и варено яйце.
обяд - 12:00 - 13:00 Печени неща(риба,говеждо, свинско) с варивати(ориз, паста, картоф) и салата(според сезона). Напоследък в салатите слагам морска сол(с мелничка), а не готварска и зехтин от време на време и настъргания ядки и се чувствам отлично.
16:00-17:00 - следобедна закуска/ може само ядки/ кисело мляко с плодове

19:00-20:00 вечеря - подобна на обяда.

Десерти и сладко = мед, черен щоколад, кис. мляко с мед и ореки
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net
  • Страница:
  • 1
Time to create page: 0.162 seconds
Вие сте тук:Начало Форум - www.runbg.net Хранителни режими Споделете личните си хранителни режими!