runbg

Вторник, 09 17th

Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
Хранителни режими
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Алкохол и бягане

Алкохол и бягане преди 6 години 5 месеца #2363

• dimitar24
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
Ами разкажете личните си впечатления ;)

Аз лично съм намерил, че бирата е сравнително безвредна при умерени натоварвания или ако човек е прекалено натоварен от тренировки и организма "се съпротивлява" на програмата - "днес трябва да тренирам".
Ако обаче след консумация на твърд алкохол се тръгне на "разтоварващо" бягане или пък на следващия ден... човек директно може да се изстреля до погребалните агенции...
Идеята за бира + кардио ми дойде след като четох една доста инспирираща книга за едно племе индианци в каньоните из Мексико (забравих й името, но предполагам, че не съм единствения от форума, който я е чел :) ). Така че не съм много иноватор, като изключим че в книгата няма съвет "пийте и бягайте", там всъщност го правят в почивката между бяганията :))
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Алкохол и бягане преди 6 години 5 месеца #2366

• Христо Царев
Да ти кажа, след известен брой твърди на следващия ден и без да бягам ми се иска да се самопогреба. Въпреки че, на няколко пъти се е случвало да тренирам след тежка вечер и изключая цялостната умора, според мен физическото натоварване помага в известна степен. Не мога да обясня точно защо, но се чувствам една идея по-добре. Като се изпотиш, човек може да разбере какво си пил предишната вечер :)

Отг: Алкохол и бягане преди 6 години 5 месеца #2367

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Димитър - Тази книга е роман - първо. Има и известна доза истинност, но не я взимай за мерило.
Второ - бирата е царевична и с много малко количество алкохол - произведена у дома.

Алкохол - 1-2 бири няма е добре, 1до2 чаши вино също. Друго над това си е тегавиняк и дори и да не усещаш трудност - това е като да се отровиш и да ходиш да тренираш. Естествено има подобрение, защото по-бързо изхвърляш токсините след това.
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net

Отг: Алкохол и бягане преди 6 години 5 месеца #2368

• dimitar24
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
Знам, че е художествена или полудокументална литература, обаче има доста ценни съвети в нея.
Това е една от малкото книги, където изводът за обувките, които трябва да носим при тренировки, се застъпва почти напълно с моите виждания по въпроса. ;]
Ина че физическите аеробни упражнения преборват ниските нива на усвояване на кислорода в нервните клетки (което е идеално за намаляване на хенгоовъра впоследствие), подобряват кръвоснабдяването, засилват скоростта на метаболизма, което спомага за по-бързо елиминиране на токсините (тялото ги гори за своите си нужди)... Но реално алкохола се натрупва дифузно за из всички тъкани за няколко часа и после трябват към 24 часа (каквото и да правим) за да се изчисти напълно от организма. Аеробният спорт (при препиване с твърдеж разбирай -> ходене, поне за мен) от тази гледна точка спомага за предотвратяване или редуциране на най-тежкия демидж...
За българската бира и по-специално масовите марки съм съгласен с админ - според мен слагат доста спирт и всякакви консерванти, което доста променя качеството им (в негативна посока).

Отг: Алкохол и бягане преди 6 години 5 месеца #2369

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Въпрос на гледна точка. Има ползи от минималистичното бягане, но има и прекалено много други фактори които упорито никой не взима под внимание. С обувки или без, с дебели маратонки или с минималистични - най-доброто е по средата.

Тази книга има 2 аспекта:
- накара много хора да бягат и да спортуват - за което шапка свалям на автора
- минималистичното/босото бягане - това е една от причините да ми става лошо всеки път като чуя за нея или някой да говори за нея. Причината е че това подвежда повечето хора вместо да им помага.
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net

Отг: Алкохол и бягане преди 6 години 5 месеца #2370

• dimitar24
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
- минималистичното/босото бягане - това е една от причините да ми става лошо всеки път като чуя за нея или някой да говори за нея. Причината е че това подвежда повечето хора вместо да им помага.

Съгласен, хората често са на крайностите - или отричат напълно или приемат безрезервно, без да мислят критично, някоя идея. Самата книга е силно мотивационна, писана с такава цел.
В случая за мен най-добрите обувки за бягане са тип "кецки" за по 10-15 лева, с които, кажи-речи, усещаш земята под себе си. Важното е да са тънки подметките и да са един размер по-големи от крака...В книгата това много ме зарадва, макар че в нея едва ли не нещата са представени като конспирация (малко по памет го карам в момента, та може и да заблудя някого, но май така беше представена индустрията с маратонките и пр.)

Отг: Алкохол и бягане преди 5 години 10 месеца #2441

• Emil Ivanov
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
алкохол -задължително поне 24 часа преди бягане
В петък бях на рожден ден и нямаше как да не пия поне малко ,въпреки че по принцип употребявам алкохол...
В събота сутринта бягането ми беше плачевно и макар и да завърших -никога не съм се чувствал толкова зле..

Да със сигурност физическата активност помага за по-бързо справяне с последиците от алкохола , но по-добре да не си правите такива експерименти .
Преди бягане не пийте , а след пиене на алкохол си осигурете време за спане и почивка или разходка в парка докато се изчисти организма.

По въпроса за тънките подметки и гуменките , съм съгласен с админа
Като млад съм бягал с такива защото почти нищо друго не се предлагаше ,и разбира се в младежка възраст нищо може да понесеш всякакви натоварвания без да им обърнеш внимание.
Сега при бягане с тънки и нееластични подметки , да не говорим пък ако бягам бос, веднага усещам болка в ставите и въобще се отразява зле на целият скелет ...
Така че дори да има световна конспирация --има достатъчно голям избор на маратонки в различни ценови категории и вместо да рискувате здравето си ..просто изберете някакъв оптимален за вас вариант.
Последна промяна: преди 5 години 10 месеца от Emil Ivanov.

Отг: Алкохол и бягане преди 5 години 10 месеца #2446

• hpthpt
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
  • Thank you received: 1
Относно алкохола. Случвало ми се е лятото да съм много гладен след работа и да вечерям рано, да речем към 18:30, като изпивам 50-100г. ракия преди яденето. Към 21:00 отивам на стадиона да тичам. Предполагам в следствие на изпития алкохол бяганията ми са с голяма скорост (за моите стандарти), но за разстояния не по-големи от 4-6 км. Естествено такива експерименти не са за препоръчване. Относно тип маратонки. По-добре не с платненки и кецове. Повечето хора започват да тичат когато са напълнели. Когато килограмите ти са примерно 15-20 над нормалните за твоят ръст и искаш да ги свалиш трябва да увеличиш разстоянието което тичаш със темпо при което можеш да говориш спокойно с някого. Не съм фен на мнения, че интервално бягане е за хора с наднормено тегло. Не съм професионалист, но доста години обикалям стадионите и не съм виждал някой човек (примерно 1,70м 90кг.) да прави ‘‘4-6 спринта по 10-15 сек с интервал ходене от 1-2 мин между тях‘‘ и да отслабне. То човек ако е закръглен и този спринт реално няма да е спринт. В заключение ако си мъж и тежиш 55-65кг. може би няма да ти проблем да тичаш с тънки подметки, но ако си с наднормено тегло и имаш амбиции да тичаш нещо от сорта на минимум 4км. избери нещо с по-дебела подметка. И последно отклонение, отслабване без хранителен режим е почти невъзможно, дори да тичате големи разстояния.
  • Страница:
  • 1
Time to create page: 0.208 seconds