runbg

Сряда, 06 26th

Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

ТЕМА: Травми - Shin Splints

Отг: Травми - Shin Splints преди 6 години 7 месеца #2103

• NIKI 70
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
  • Thank you received: 11
stoyanmkd :) за коляното няма да се изказвам ,но ще се пробвам ,за тази хубава подутина на възглавничката на крака ти.Имам малко опит в тези неща и това ми е помогнало.Взимаш тетра + английска сол слагаш в топла вода и киснеш краката половин час.Тетрата е 100гр.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Травми - Shin Splints преди 6 години 7 месеца #2104

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Тетра или както би казала баба ти - смрадлика. Английската сол или магнезиев сулфат може да се замени и с магнезиево олио - даже е по-добре! Едното има противовъзпалително действие, каквото има и активното вещество в репарила (не същото точно но противовъзпалително).

Килограмите са ти идеални - не се дължи на тях. Може да хапващ повече - къри, чесън, лук и други естествени "противо-възпротивителни" храни.

На мен подутината ми изглежда доста необичайна - прилича ми повече на натъртване или екзема. (случайно да се опитваш да бягаш на пръсти или бос?)

Как е коляното? Има ли подобрение?
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net

Отг: Травми - Shin Splints преди 6 години 7 месеца #2106

• NIKI 70
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
  • Thank you received: 11
Малко ще трябва да се уточним.Понеже кожичката ти е доста дебеличка на ходилата :( а магнезиевото олио е наистина много добро но му трябва време да проникне и да се усвои има един момент които пропускаш.А това е ,че топлата вода разшерява порите и всичко става много по бързо. АААААААААААААА видя ли сега :) обичам да споря с теб Иляне просто няма друг да се задълбочава така в спорта и именно това ти харесвам ПОЗДРАВИ целувки няма да ти раздавам ,че ще си помислят нещо :) :) :) :) :) :) :)

Отг: Травми - Shin Splints преди 6 години 7 месеца #2107

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Както казва Цанко - "Кой ме събра с вас?"
Това с топлата вода супер, ама в офиса братле не можеш да си натопиш краката в кофата нали така. Ти може и да можеш ;) ама едва ли другите го могат. Магнезиевото олио може да е един прекрасен спасител в такива моменти. Двете неща могат да се допълват и в единия случай да е по-удобно от другото. Дай да не се чудим, кое е по-добро винаги ами - кога какво би използвал. + това, колко пък да е дебела тая кожа не сме крокодили все пак.

Хайде със здраве аз тръгвам към връх Ботев. Ники с тия прегръдки братле - вече се издаде! ;)
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net

Отг: Травми - Shin Splints преди 6 години 7 месеца #2113

• Христо Царев
Привет!

Нека и аз се включа в групата с контузените!
Предполагам, дискомфорът, който аз изпитвам, не е контузия, а мускулна треска, но предпочитам да чуя и странично мнение.
Та, по време на бягане - в началото и края на тренировката - изпитвам болки в прасците. Тези болки продължават и на следващия ден, когато правя почивка и са изключително неприятни, когато разтягам мускулите. Днес е вторият ден, в който не съм тренирал (навън вали) и ще видим как се чувствам утре. Съмнението ми е, че не би трябвало да имам постоянна мускулна треска.

Поздрави!

Отг: Травми - Shin Splints преди 6 години 7 месеца #2114

• rument77
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
  • Thank you received: 6
Ице,не разбирам много но може да си се претоварил,при по-интензивна тренировка,разширени вени,не би трябвало да е мускулна треска,тя продължава поне при мен макс. 2 дни,много отдавна не съм имал за мое щастие :) прави масажи в банята със сапун,ако не минат болките отиди при чичо доктор,спортен доктор,има и спортни лепенки,но те са за травми до колкото знам,и едва ли ще ти свършат работа.Професионалистите във форума ще ти дадат по адекватно мнение :)
Последна промяна: преди 6 години 7 месеца от rument77.

Отг: Травми - Shin Splints преди 6 години 7 месеца #2153

• axlastro
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Редовен Бегач
  • Thank you received: 2
Здравейте, имам направление за ортопед, но не знам при кой да отида - можете ли да ми препоръчате конкретен специалист от клиниката в Горна Баня. Проблемите ми са следните (вече ги описах и в друга тема) - свода ми е нормално висок, правих си воден отпечатък, но напречния свод ми е пропаднал и при бягане цялото натоварване отива във възглавничката под палеца, особено при левия крак. Също така, вероятно поради проблема в левия крак, инстинктивно пренасям натоварването към десния и оттам имам болки след бягане в прасеца или по-точно Солеуса. След разтягане болката намалява, но отшумява напълно за 2 дни.
Също така при продължително бягане/ходене имам и болки в колената. Подозирам комбинация от лоши анатомични предпоставки (пропадналия напречен свод на ходилата), в комбинация с неправилна техника на бягане - като цяло се опитвам да посрещам с предната част на ходилото, но от това имам сериозни болки в ходилата. Когато започнах да бягам, естественото ми движение беше да посрещам приземяването с цяло ходило. Старите ми обувки са износени от външната страна, доколкото това има значение. Разполагам с един чифт силиконови стелки, закупени от ортопедичен магазин, но не съм сигурен дали не е най-добре да си поръчам индивидуални такива.

Травми - Shin Splints преди 5 години 4 месеца #2467

• vvas
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Грешка!
Последна промяна: преди 4 години 10 месеца от vvas.

Травми - Shin Splints преди 5 години 4 месеца #2468

• spear
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
  • Thank you received: 1
vvas писа:
Здравейте! Казвам се Весо! .......

Поздравления за волята и пътя който си минал!!!
Моя съвет е да продължиш да бягаш. Тялото ти започва да се адаптира към новия начин на живот и натоварване и започва да изгражда нужните сухожилия за това натоварване. Все пак добре е да те погледне професионален тренер, как стъпваш докато бягаш и да ти направи корекция в случай, че правиш нещо неправилно.
Следните потребители изказаха благодарности: vvas

Травми - Shin Splints преди 5 години 4 месеца #2469

• axlastro
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Редовен Бегач
  • Thank you received: 2
Аз бих подходил по-внимателно.

1. Бягане бос по трева, скачане на въже на пръсти , Колело, ходене в планината като алтернативи . Повече плуване, йога и фитнес.

2. Избягвай да бягаш много по асфалт и най-важното - опитай се да разбереш какви обувки са ти необходими за да се предпазиш от прекомерно натоварване в ставите. Тъй като си бил по-тежък, вероятно е да имаш пропаднали сводове - за мен решението беше Asics GT 2000, за теб може да е друго. За бягане лично аз предпочитам или бос или с това - www.vivobarefoot.com/eu, нищо че съм с паднали сводове - като тичаш на меко няма значение.

3. Виж и някакви хранителни добавки, нещо с колаген и желатин и други подобни неща. Тези нестероидни медикаменти не помагат, даже пречат понякога.
Следните потребители изказаха благодарности: vvas

Травми - Shin Splints преди 5 години 4 месеца #2470

• vvas
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
!
Последна промяна: преди 4 години 10 месеца от vvas.
  • Страница:
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Time to create page: 0.271 seconds