runbg

Сряда, 10 16th

Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме

ТЕМА: Травми - Shin Splints

Отг: Травми преди 7 години 4 месеца #1619

• dimityrvylchev
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Не се готвя за състезания, работата ми е свързана с много движение и след работа ходя и да тичам по 5-6 километра за отмаряне.
Общо взето не остава ден, в който да не тичам или нещо велоаргометър ако евентуално вали навън!Гледам да съм постоянно в движение. А болката се появи след като тичах 15 км и на другият ден имаше леко загатване така да се каже в коляното, а след 1 ден вече ме болеше капачката.Иначе не си водя някакви бележки по колко километра тичам и досега съм нямал никакви травми.
Болката се появи преди 7 дена. Като го оставя да почина и поотминава, но като се кача на колелото или при малко повече движение и пак се появява. Сега го затоплям с разни мазила и като, че ли поотмина, но ме е страх да го натоваря повече :(
Буду с Божьей помощью продолжать бороться, пока не почувствую, что пора уходить !
Последна промяна: преди 7 години 4 месеца от dimityrvylchev.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Травми преди 7 години 4 месеца #1627

• NIKI 70
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
  • Thank you received: 11
dimityrvylchev ::::: Коляното е много сложно,като устроиство, има много връзки.Там са повече сухожилия а те се снабдени с по малко кръв от колкото мускулите ,затова болката изисква повече вре ме да отшуми :)
Следните потребители изказаха благодарности: dimityrvylchev

Отг: Травми преди 7 години 4 месеца #1630

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Е няма страшно най-вероятно наистина си претоварил и си получил възспаление в областта на коляното и болката идва от възпалението.

Аз при подобни болки процедирам така:

2 пъти на ден(сутрин вечер) налагам лед и мажа с мазило - репарил н гел/ рефригеранс (рефригеранса е за коне и се намира във ветеринарна аптека, спасява кожата в тежки ситуации, но не бива да се прекалява с него - все пак е за животни ;) )
Това го повтарям поне 3,4 дни и ако продължи болката започвам да се притеснявам, това почти не се случва и болката отшумява.

Как става точно
Първо налагам леда за 15мин, но първия ден ти предлагам да е 10мин, за да свикнеш със студа. След това мажеш. (най-ефективно е ако намажеш след 15мин сложиш леда, стоиш с леда 15мин след това измиваш мястото и пак намазваш. Отнема време, но работи, а леда помага да се абсорбира мазилто)

Ако до 3-4 дена няма подобрение - работата е по-дебела и ще трябва да се виждаш с чичко доктор. Стандартните ортопеди процедират така - казват спри да бягаш, остави да почиваш - това е пълна глупост и го правят, защото не могат да локализират проблема и го карат на общо основание с цел превенция. Трябва ти спортен лекар, който гледа по 15 травмирани колена на ден, а не пенсионери и хора водещи пасивен начин на живот - аз ти пожелавам да не стигаш до там и да не се налага да ти давам контакти на такива лекари.
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net

Отг: Травми преди 7 години 4 месеца #1631

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Иначе Ники е прав - Колената и ахилесите си минават малко по-бавно, заради слабото кръвоснабдяване в тази област.
ПС: Спри със загряващите мазила.
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net

Отг: Травми преди 7 години 4 месеца #1632

• ReconProG
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Майстор Бегач
  • Thank you received: 5
Случвало ми се е два-три пъти да претоварвам здраво тазобедрени стави на преходи. След такъв случай, около седмица суплементирам с таблетки грюкозамин с хондроитин. Помага доста за бързо възстановяване. Алтернатива е да ядеш хрущяли кат невидел. :)
Whatever doesn't kill me...should better start running.

Отг: Травми преди 7 години 4 месеца #1639

• NIKI 70
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
dimityrvylchev Ще стане работата няма да се притесняваш :) Ето да прочетеш малко информация :::::::::::::
orthopedics.about.com/cs/patelladisorder...ndromalacia-patella/ ;;;;;;;;;;;;;;;www.runnersworld.co.uk/beating-injury/bo...unners-knee/229.html

И успех с лечението :woohoo:

Отг: Травми преди 7 години 4 месеца #1647

• dimityrvylchev
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Мерси за съветите. Днес за 1ви път от 7 дена повървях повече и мисля че има подобрение.Болката се усеща слабо преди да започна да вървя и след 2-3 мин след като вървя отшумява. :)
Буду с Божьей помощью продолжать бороться, пока не почувствую, что пора уходить !
Последна промяна: преди 7 години 4 месеца от dimityrvylchev.

Отг: Травми преди 7 години 4 месеца #1688

• Bogo69
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Редовен Бегач
  • Thank you received: 2
В понеделник играх футбол и ме удариха лошо в ребрата. От тогава ме боли....Четох в нета че почивка му е майката....

Мисълта ми е, някой ако има опит да сподели - как по-бързо да отшуми болката при натъртено ребро.
Мога ли да бягам леко или по-добре да почивам докато премине нацяло???
Лицеви опори - може или не?
Последна промяна: преди 7 години 4 месеца от Bogo69.

Отг: Травми - Shin Splints преди 7 години 4 месеца #1709

• rument77
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
  • Thank you received: 6
Пичове,преди 3-4 седмици се появи болка на мястото отбелязано с кръгче.Имам съмнения че е някаква остатъчна травма от изкълчения глезен миналото лято,която сега се обажда.През това време съм бягал 7 пъти,не взех никакви мерки защото болката е слаба,и мислех че ще отмине,уви не минава.При бягане няма никакъв проблем,никаква болка.Ако някой е

01-15pstrzv.JPG
Последна промяна: преди 7 години 4 месеца от rument77.

Отг: Травми - Shin Splints преди 7 години 4 месеца #1710

• ReconProG
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Майстор Бегач
  • Thank you received: 5
Да не ти е пак ахилеса?
Whatever doesn't kill me...should better start running.

Отг: Травми - Shin Splints преди 7 години 4 месеца #1711

• rument77
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
Не е Брани,на другия крак е,от вътрешната страна.
Последна промяна: преди 7 години 4 месеца от rument77.

Отг: Травми - Shin Splints преди 7 години 4 месеца #1712

• NIKI 70
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
Руменчо стига с тези травми ти се разсипа :) Провери си маратонките твърде вероятно да е от тях. И си намери друг ъгъл на спалнята ,като си с жената, може и от там да се появява напрежение :woohoo: :woohoo: :evil:

Отг: Травми - Shin Splints преди 7 години 4 месеца #1713

• rument77
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
Благодаря Ники :) ще си взема нови да видим дали от там идва проблема,а за ъгъла не знам,да взема да сменя освен спалнята и жената ааа :woohoo: :woohoo:

Отг: Травми - Shin Splints преди 7 години 4 месеца #1714

• dobber
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Майстор Бегач
rument77 писа:
Пичове,преди 3-4 седмици се появи болка на мястото отбелязано с кръгче.Имам съмнения че е някаква остатъчна травма от изкълчения глезен миналото лято,която сега се обажда.През това време съм бягал 7 пъти,не взех никакви мерки защото болката е слаба,и мислех че ще отмине,уви не минава.При бягане няма никакъв проблем,никаква болка.Ако някой е

01-15pstrzv.JPG

След изкълчване и мен там ме боли. Изписаха ми Афламил или нещо подобно. Казаха че било доста силно.

Отг: Травми - Shin Splints преди 7 години 4 месеца #1715

• rument77
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
Благодаря Ванка,ще го взема,надявам се да има ефект и при мен.
Time to create page: 0.828 seconds