runbg

Сряда, 06 26th

Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Бягане на Витоша

Бягане на Витоша преди 7 години 7 месеца #410

• winger
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 4
Витоша е планина, която предоставя възможност да се бяга по почти всичките й пътеки. Може да си изградите най-различни маршрути в зависимост от нивото ви на физическа подготовка. Има от напълно хоризонтални до наистина стръмни и тежки пътеки. Най-хубавото, е че се намира в непосредствена близост до София, на около 30мин. с автомобил.

В тази тема ще ви предоставим наши предложения за маршрути, но ще се радваме и на ваши такива.

Като за начало нека разгледаме най-лекият маршрут :)
Накратко той е Железница - Бистрица - Железница

Началото се намира на ~10мин от центъра на с. Железница. Като тръгнете в посока за Черни връх, след 10-ина мин. вървене стигате до поляни с пейки, масички, беседки и т.н. Там отдясно тръгва една широка, напълно хоризонтална алея. Тя е равна през цялото време, няма разклонения и стига до над с. Бистрица. Разстоянието до там е малко по-малко от 6км. Може разбира се да обърнете и по-рано, зависи колко искате да избягате.

Пътека е ненатоварваща, много приятна, с прекрасни гледки към Лозенска планина и Стара планина. Надморската й височина е около 1200м.
Планинско бягане
Бягане
Места за бягане
Администраторите са забранили публикуването за гости.
Следните потребители изказаха благодарности: chakala2

Отг: Бягане на Витоша преди 7 години 7 месеца #411

• dobber
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Майстор Бегач
  • Thank you received: 6
Този маршрут наистина е много хубав. Това е малка част от обиколната пътека на Витоша. Друг плюс на маршрута е че е изцяло в гора и така климатичните условия не са толкова проблем. По-трудно се мокри пътеката (но и по-трудно съхне) и не пуска много вятър.

На същата обиколна пътека друг хубав и лесно достъпен участък е маршрута Драгалевци-Бояна. Започва малко под лифта на Драгалевци и излиза до паркинга за Боянски водопад (в кв. Бояна). Дължината е 5км, като в едната посока може да е в ниската пътека, а на връщане с малко изкачване да се мине през Боянско езеро. Така не се повтаря маршрута, въпреки че особено есенно време няма голямо значение - всичко е жълто-кафяво :)

Отг:Бягане на Витоша преди 7 години 7 месеца #412

• winger
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
Даа, в по-голямата част е гора и е завет, а дори и зимата когато снега наоколо е дълбок там снежната покривка не е кой знае колко голяма, а и се използва редовно от туристите и винаги има отъпкана пътечка :). А за Драгалевци-Бояна, да, също е прекрасна алеята. Но, може би, по-добър вариант е да се тръгне от Бояна, по равното до Драгалевци и от там към Боянското езеро, защото наклона е лек и постепенен, а от Бояна към езерото е кратко, но стръмно и бягането е трудно.
Планинско бягане
Бягане
Места за бягане

Отг:Бягане на Витоша преди 7 години 6 месеца #443

• ronkata
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
и двата маршрута са много приятни и не особено натоварващи, имайки напредвид малката деневилация.
когато имам време бягам също по следните 2 маршрута:

драгалевци - бай кръстьо - голи връх - драгалевци: деневилация около 900m като особено горната половина е доста стръмна, връщането е същевременно и разпускане

симеоново - витошко лале - симеоново: деневилация около 600m, намирам го за по приятен и от гледна точка на ландшафт и за тичане.

Знаете ли други маршрути, които вървят по една е съща надморска височина и не са чак толкова отдалечени от града? тичане около стадион или в парк просто не ми допада. ще се рдвам да открия нови маршрутчета

Отг:Бягане на Витоша преди 7 години 6 месеца #444

• winger
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
Варианти за хоризонтални маршрути близко до софия също са Тихия кът - Кладница
И също така успоредно на Панчаревското езеро ( от към гребната база разбира се, не от към Самоковско шосе. Също така Герман-Германски манастир, но той не е точно по една надморска височина, но не е голяма денивелацията, а дължината е около 4км, неприятното е, че е асфалт. Когато се активира секцията "Планинско бягане" в сайта, там ще бъдат описани тези маршрути по-подробно, както и много други :)
Планинско бягане
Бягане
Места за бягане

Отг: Бягане на Витоша преди 6 години 7 месеца #2125

• Боян Бановски
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
  • Thank you received: 1
Няколко пътечки от хиляди възможните над Бояна, Витоша. (повечето от тях стават и за байк):http://www.runmap.net/user/%D0%91%D0%BE%D1%8F%D0%BD%20%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8/routes#lat=42.65315&lng=23.28629&zoom=14&type=4
Последна промяна: преди 6 години 7 месеца от admin.

Отг: Бягане на Витоша преди 6 години 7 месеца #2126

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Боян Бановски - стахотни маршрути си подбрал. Определено на тези, които обичат да бягат на Витоша ще са доста полезни.
Всички трябва да ти кажем едно благодаря за усилието. :)
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net

Отг: Бягане на Витоша преди 6 години 7 месеца #2127

• Боян Бановски
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
И аз благодаря! Не смятам ,че съм направил нещо много трудно. Просто се опитах да споделя удоволствието да бягаш на Витоша и с други хора. Пуснал съм само няколко всеизвестни класически пътеки. Иначе както споменах пътеките и вариантите са хиляди. Повечето от пътеките ги знам от карането на байк. Сега ги преоткривам бягайки и виждам колко много има още. Бягайки имам и много по-добра възможност да се насладя на красивата Витоша. Ще се срещнем по-пътеките! Поздрави! Боян

Отг: Бягане на Витоша преди 6 години 7 месеца #2128

• rument77
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
  • Thank you received: 6
Благодаря и от мен :) аз съм кореняк княжевец и съм минал по всяка пътечка,кога ходейки,кога бягайки,кога с колелото,маршрута е страхотен,не мога да се оправя с тоя google maps :unsure: за това не поствам карти с маркировки,една от дистанциите които бягах докато живеех там беше,от княжевския лифт до Копитото по-права линия,нямам обаче никаква представа като КМ. колко са,но в най-скоро време ще го направя,и ще кажа.
Последна промяна: преди 6 години 7 месеца от rument77.

Отг: Бягане на Витоша преди 6 години 6 месеца #2199

• Боян Бановски
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
Едно кръгче : www.runmap.net/route/1915856?13540157654...maptype=opencyclemap В момента е много красиво и приятно по пътеките нагоре!
  • Страница:
  • 1
Time to create page: 0.284 seconds