runbg

Вторник, 09 17th

Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
Обувки за бягане
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: New Balance Minimus Trail Zero?

New Balance Minimus Trail Zero? преди 7 години 4 месеца #1566

• dreambyte
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
Някой пробвал ли ги е?
Защото ми звучат добре...всъщност се колебая между тях и VFF Bikila.

Ето тук повече инфо.
"Тичаш...тичаш...тичаш...и най-после оставаш насаме със себе си, с въздуха дълбоко в алвеолите, с миналото, с бъдещето, с някакво древно наследство вплетено в гените...
Последна промяна: преди 7 години 4 месеца от dreambyte.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: New Balance Minimus Trail Zero? преди 7 години 4 месеца #1572

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Познавам, човек носещ и VFF стандартен и New Balance Minimus по-доволен от вторите. Почти не носи VFF вече, а на Панчарево бяга бос през повечето време.

VFF не е за всеки и иска много свикване - личното ми мнение без да имам опит с минималистични обувки е да заложиш на най-близките до това което ползваш и до сега т.е маратонки, а не ръкавици за крака. Предполагам знаеш, че съдят VFF, защото подвеждат потребителите, че техните "ръкавици за крака" имат същите положителни резултати като босото бягане.
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net

Отг: New Balance Minimus Trail Zero? преди 7 години 4 месеца #1580

• dreambyte
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
И аз май клоня към минимуса...Пък и щом заради Антон Крупичка са ги направили ;)

Аз иначе бягам или с домашно-направените ми сандали, или без нищо...а преди това имах само гуменки за 5 лева.
Ама в момента си седя с гипс и чакам (от полумаратона, хаха), и вече ще инвестирам в обувки за бягане, защото не навсякъде мога да бягам без тях.

А принципно според мен трябва да съдят всяка компания, която твърди, че минималистичните обувки имат същите положителни резултати като босото бягане...Съвсем различни неща са, все пак. Ако човек премине твърде бързо към минималистична обувка, получава кофти травми, които няма да съществуват, ако бяга бос, защото кожата на краката не позволява толкова бързо качване на километри в началото. Поне според мен, това е голямата разлика.
"Тичаш...тичаш...тичаш...и най-после оставаш насаме със себе си, с въздуха дълбоко в алвеолите, с миналото, с бъдещето, с някакво древно наследство вплетено в гените...

Отг: New Balance Minimus Trail Zero? преди 7 години 4 месеца #1581

• skitnik
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Напреднал Бегач
  • Thank you received: 5
dreambyte, какви са тея домашно направени сандали, с които бягаш, можеш ли да им качиш снимка тука, че ми стана интересно :)
Очи тъмнеят, глава се люшка,
уста проклинат цяла вселена!

Отг: New Balance Minimus Trail Zero? преди 7 години 4 месеца #1582

• dreambyte
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
sandals2.jpg

sandals.jpg

Правени са от автомобилна гума (страничната й част, а не грайфера, защото е по-дебел и има тел и се реже по-трудно) и връзки от кубинки, но възнамерявам да си намеря по-удобна алтернатива на връзките. Супер лесно става, а и са удобни, аз ги нося и в града като нормални сандали. Единственото кофти е, че на по-дълги бягания ми се претрива кожата между пръстите, но като сложа парче лейкопласт и малко вазелин, няма проблем. Според мен просто трябва да навъртя повече километри.

Ако не ти се занимава да си правиш сам, има и няколко компании, които правят такива сандали, като Invisible Shoes (подметката е от Vibram гума), Luna Sandals (компанията на Barefoot Ted, ако си чел Born to Run).

Отг: New Balance Minimus Trail Zero? преди 7 години 4 месеца #1583

• skitnik
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Напреднал Бегач
файловете не се отварят нещо

Отг: New Balance Minimus Trail Zero? преди 7 години 4 месеца #1584

• dreambyte
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ

Отг: New Balance Minimus Trail Zero? преди 7 години 4 месеца #1585

• radoslav1990
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Напреднал Бегач
  • Thank you received: 1
От племето "Тарамура" тичат с такива сандали :)

Отг: New Balance Minimus Trail Zero? преди 7 години 4 месеца #1587

• skitnik
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Напреднал Бегач
Много интересно, браво на тебе, но това е за хора с по - малки килограми, аз ако бягам с тези налъми ще се контузя още на първата обиколка :laugh: Не ти ли е по удобно с маратонки с малко по - дебела подметка?

Отг: New Balance Minimus Trail Zero? преди 7 години 4 месеца #1589

• dreambyte
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
Аз с моите 70кг/180см нямам проблем, не знам как би било за по-тежки хора...

Удобно ми е, но докато свикнах да стъпвам леко на предната част на стъпалото, мина време. Предпочитам съвсем без нищо да тичам принципно, но в София стъклата навсякъде ме притесняват.
По-дебелата подметка ми разваля формата, не че не ми се е случвало да опитам.
  • Страница:
  • 1
Time to create page: 0.190 seconds