runbg

Сряда, 06 26th

Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Маратони

Отг: Маратони преди 7 години 2 месеца #1443

• Pencho93
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Не съм тренирал футбол, а ги скъсах по време на футбол, не съм опериран, нямам възможност, бях доста пълен и не се движех, близо 120 кг,от тогава ми се промени живота в тази положителна насока, дойде ми стимула , от година точно тичам и в момента съм 80кг, като през зимите през най-тежките периоди не съм спирал да тичам, падал съм, ставал съм докато не постигна целта си :), далеч от клатушкането ми е темпото, не съм се пробвал да мина повече от 14км, последно се тествах края на 2011, скоро може и да успея и до 20 да стигна, проблема е, че не трябва много да тичам, но не мога и да се спра :unsure: и искам да постигна върховна физическа форма.
Последна промяна: преди 7 години 2 месеца от Pencho93.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг: Маратони преди 7 години 2 месеца #1444

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Pencho93 - щом не те боли не виждам проблем да пробваш първо с полумаратон.
Заради връзките те съветвам да избираш равни маршрути и да не бягаш в планина, че там може и да усучеш коляно и да стане беля. /рисковите терени като цяло добре е да избягваш/

За върхови постижения - предполагам търсиш просто по-добра от сегашната. За големите цели най-добре да си напълно здрав. Не мога да те стимулирам да гониш подобни цели с проблемни връзки. Не съм и специалист травматолог да ти кажа, какви са опасносите.

За сега си бягай вдигай постепенно дистанцията и ако всичко е наред и няма болка си свиркай :whistle: и се радвай на формата си. Имай винаги едно на ум ако се появи болка!

Предполагам вече не играеш футбол. Аз имах контузен менискус миналата година, точно след футбол. От тогава се отказах напълно от този спорт! :)
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net

Отг: Маратони преди 7 години 2 месеца #1451

• Pencho93
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Точно това е проблема, че и от фурбола не мога да се откажа... Благодаря за отзоваването, ще следя темата с интерес :).
Последна промяна: преди 7 години 2 месеца от Pencho93.

Отг: Маратони преди 7 години 2 месеца #1457

• Pencho93
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
А да попитам колко често се тича, миналото лято тичах през ден, сега тичам 2 пъти в седмицата, че постоянно правя други неща и нямам енергия.

Отг: Маратони преди 7 години 2 месеца #1484

• NIKI 70
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Машина за бягане
  • Thank you received: 11

Маратони преди 6 години 1 седмица #2402

• hpthpt
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
  • Thank you received: 1
Здравейте. Имам няколко въпроса. Първият е по-колко маратона на година бягат професионалистите ? Колко е седмичният им обем км. и бягат ли маратон като тренировки или само на състезания ? Ще се радвам по-опитните да споделите за колко пробягахте първият си маратон. Поздрави от Русе.

Маратони преди 6 години 1 седмица #2403

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
Първи маратон - 4:11 (Повечето хора с добра подготовка дебютират с време между 4 часа и 4:30) тук говорим за любители.

Дали бягат тренировъчно маратон - почти никога. Не е практика, но на мен ми се случи да мина 50км преди първият си маратон. Изходих и Обиколката на Витоша, но от желание да пробвам, а не като подготовка. Не го препоръчвам като тренировка.

Професионалистите бягат между 2 и 4 маратона годишно. Понякога само 1 и през останалото време бягат полумаратони.

Седмичният обем на професионалист варира между 100 и 300 км седмично. На любителите средно е между 40 и 70 км.
runbg.net

Маратони преди 6 години 1 седмица #2406

• hpthpt
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
Благодаря много за бързия отговор. Аз успях за 3:53 на 25.05.2013. Исторически ден за мен :). Може би можеше и по-добре. Бях се навил да пробвам да го избягам на 24май, но тогава към 23км ми се развали Mp3 плейъра и прецених, че още 2 часа ще е много скучно. Но на другата сутрин вече не му се размина на маратона.

Маратони преди 6 години 1 седмица #2407

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
Поздравления за страхотният дебют. Каква методология следваше при подготовката и следваше ли такава?
runbg.net

Маратони преди 6 години 1 седмица #2408

• hpthpt
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
Между другото аз съм Петър Цонков.
Не не ползвам методология. Тичам колкото си реша. Но ще направя една малка извадка на бяганията ми от 5 февруари(тогава се регистрирах в runbg) до 25.05.13г. Мисля, че ще е полезна (или няма да бъде) за хората който се опитват да го пробягат:
Февруари-Общо 86км 800м - няколко пъти по 10км и 1 път 14км;
Следващите месеци 10км няма да ги пиша.
Март- Общо 142км 400м - 1 път 18км и 2 пъти по 24км;
Април- Общо 168км 200м - 1 път 14км, 1 път 21км, 1 път 34км;
Май- Общо 285км 400м - преди 25.05.13г имам 25км, 18км, 20км, 28км, 25км, 20км, 20км, 23км.
Всеки месец играя около 8 пъти футбол. Ако спра с футбола ще вдигна още, но едва ли ще е скоро това.
Предполагам, че като за аматьор през месец май съм се олял малко.
Още нещо много важно. При ръст 170см. зимата бях стигнал до 78кг. Сега съм 69кг.
Този факт доста ме радва и ми помага много при бягането.

Маратони преди 5 години 9 месеца #2429

• hpthpt
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
Здравейте. Ако някой има инфо за класирането на полумаратон Съединение 2013 ще се радвам да я сподели. И да питам за маратон София, таксата за участие мога ли да я платя на 06.10.2013г сутринта или трябва по-банков път предварително? Друго щях да питам за mp3 плеър, но виждам по снимки от 2012г., че има хора които си тичат с музика. Ако се навия да участвам ще ми за първи път, така че ако има нещо по специфично ще се радвам да прочета. Поздрави.

Маратони преди 5 години 9 месеца #2430

• hpthpt
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
Относно вчерашното ми питане се натъкнах на странна разлика в сайта на маратон София. Когато влизам в maratonsofia.com/regulation от компютър с уиндоус 7 чета
БАНКОВА СМЕТКА АСОЦИАЦИЯ СПОРТ В СВОБОДНОТО ВРЕМЕ
Банка: Райфайзен Банк България ЕАД IBAN: BG96 RZBB 9155 1002 4245 71 BIC: RZBBBGSF , a когато влизам на същия адрес на компютър с уиндоус ХР чета ‘‘плащане на място‘‘. Също има и инфо, че записването свършва на 01.10.2013 в 24:00 и има карта на трасето. Предполагам, че е от различни версии на интернет експлорера.

Маратони преди 5 години 9 месеца #2431

• ceckoguide
Ето какво излиза при мен, с Windows 7 съм :

БРОЙ ОБИКОЛКИ ЗА СЪОТВЕТНАТА ДИСТАНЦИЯ

Дистанция - 42,195 км.
7 обиколки на трасето

Дистанция - 18 км.
3 обиколки на трасето

Дистанция - 6 км.
1 обиколка на трасето

ПЛАЩАНЕ НА МЯСТО.

Маратони преди 5 години 9 месеца #2432

• hpthpt
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Бягащ
Мерси. Аз писах и на организаторите и получих: ''Възможно е при корекциите които сме правили до сега да е останала
някаква версия. Но няма проблеми, последното което остова е че се плаща на място и че
срока на записване е 01.10.2013 - до 24 часа. Благодаря ти! Даниел Дуков''

Маратони преди 5 години 9 месеца #2433

• Огнедишащ
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Резултати от полумаратон "Съединение" не чакай! Аз им звъних по телефона да питам. Там не са чували за Интернет и резултат могат да ти кажат само по телефона, ама лично твоя резултат само. Това е положението при тях.
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.451 seconds