runbg

Неделя, 10 20th

Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

Добре дошли, Гост
Username: Password: Запомни ме
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3

ТЕМА: Маратони

Маратони преди 8 години 5 месеца #48

• Ka-BAR
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Здравейте,искам да ви помоля,всеки който знае нещо относно маратоните,които се организират да го пише тук.Дати,места,такси и т.н. Главно питам за маратона,който правят в София всяка година,някой знае ли коя дата е,защото искам да се подготвя за 42км.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #49

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
  • Thank you received: 17
Здрасти,

За съжаление маратони в София няма. Има есента маратон на София (който е шосейно бягане на 25км). Най-големите маратони в България са този в Каварна на 7ми май и този в Батак - 22 септември. Има полу маратон в Пловдив на 4 септември - "Освобождение".

В София има Обиколка на Витоша и Витоша рън(планинско бягане 19км. Ето и календар на БФЛА.
Единственият, който може да ти каже, че не можеш си ти!
runbg.net

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #50

• Ka-BAR
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Хмм.. Благодаря ти много ! Аз си мислех,че има 42 км в София,но явно съм се объркал.Много ми е мерак да се пусна на такъв маратон,но ще видим :)А това Витоша Рън,което е 19 км,по какъв терен горе долу минава трасето ?
Последна промяна: преди 8 години 5 месеца от Ka-BAR.

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #51

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
Витоша рън започва на НДК и завършва на Черни Връх. Ето линк към трасето marathon.dir.bg/_wm/pbasic/?df=688469:)
Денивелацията е убийствена. Тежко е но като си на върха чувството е готино ;) B)
На маратона в Батак са 46км маратон(обиколка на яз.Батак) 4 септември - 200 човека + ще са тази година.

Успех с подготовката. Ако можем да помагаме сме на среща. Скоро в София ще направим групи за бягане и ще се работи и с хора, които искат да избягат маратон за 1ви път! Ще има и гости атлети(маратонци и ултрамаратонци), които ще дават безценни съвети на трениращите с RunBG.
runbg.net

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #52

• Ka-BAR
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Уау,Витоша рън,трасето изглежда много тежко, от Драгалевци през Бай К. и Голи Връх ,е отвесно,поне пътеката под лифта,даже на места не виждам как може да се тича,то просто терена не го позволява .. :blink: На мен ще ми е първи маратон,до момента тичам за физическа подготовка ,успоредно с другите ми тренировки.Ще се готвя пък ще видим :) Между другото,въпрос малко не по темата,но имаш ли проблеми с колената от толкова тичане ?

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #53

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
Едва ли има хора, които да не са имали проблеми с коленете.
При мене лично в момента има 1 лек. Травмата е много лека и е резултат от футбол, но след редовно мазане с Репарил Н гел мисля, че вече всичко е наред, поне последното бягане беше без болки.

Преди година имах проблем, в резултат на системна деминерализация и преумора. След повече почивка и хубаво хапване и минерали проблема се реши. Тогава бях и малко по тежичък. Ако си в нормата на кг-те е доста по-малко вероятно да имаш проблем, ако възстановяваш правилно и не се преуморяваш.

Ако ми кажеш(опишеш), какъв проблем имаш или си имал мога да се опитам да ти дам съвет или да те насоча при професионалист.

Ако има нещо друго сме насреща!
runbg.net

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #54

• Ka-BAR
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Хмм,благодаря ! Ами при мен мисля,че не е нищо сериозно.Имам леки болки от време на време от вътрешната страна на коляното,но след малко почивка ми минават.Предполагам е от преумора.Дай Боже да няма нещо по-сериозно нататък .. :S

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #55

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
По принцип от колко време бягаш? Ако си почивал повече зимният период е нормално да има леки болки. Това може да означава че организма се нагажда към натоварването. Ако бягаш по-често може да е в резултат на натоварване(пренатоварване). Пробвай с Пепарил или нещо сходно и ако за седмица, седмица и нещо не отмине може да се замислиш за консултация евентуално. Другия вариянт е малко да си дадеш почивка 3-4дни или седмица.
runbg.net

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #56

• Ka-BAR
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Еми от около 4 години някъде си тичам, но лекичко,напоследък си давам повече зор,най-вероятно почивка му трябва.Иначе съм го мазал с Дийп Рилийф и мога да кажа че е много добро,препоръчвам ти го,да го пробваш,ако имаш проблеми с нещо .

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #73

• michelle
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Здравайте!
Нова съм в бягането, всъщност тъкмо започвам и съм много ентусиазирана. Мисля, че подготовка за участие в някой маратон за в бъдеще ще е още по-добър стимул. От Варна съм и честно казано не съм чувала за маратон в града до сега, но все пак - има ли такъв?

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #75

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
Здравей Мichelle,

На 7май мина маратона в Каварна, той е най-близкият в твоя регион и по стечение на обстоятелствата най-доброто състезание в БГ. В самият град доколкото ми е известно няма или поне в календара на Българска Федерация Лека Атлетика няма.

Предстоят есенните маратони в Батак - 46км, София - 25км и полумаратона в Пловдив "Освобождение" - 22км. Ето и календар.

Поздравления за ентусиазма, ако можем да помогнем със съвет или програма ние сме на среща. BTW лятото плануваме един лагер във Варна може да се включиш!
runbg.net

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #79

• michelle
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Благодаря за информацията.

Ами аз съм съвсем начинаеща. Поради ред причини доста се бях обездвижила в последно време и затова започнах първо с ходене. После намерих тази програма:

Week 1: Run 2 minutes, walk 4 minutes. Complete five times.
Week 2: Run 3 minutes, walk 3 minutes. Complete five times.
Week 3: Run 5 minutes, walk 2.5 minutes. Complete four times.
Week 4: Run 7 minutes, walk 3 minutes. Complete three times.
Week 5: Run 8 minutes, walk 2 minutes. Complete three times.
Week 6: Run 9 minutes, walk 2 minutes. Complete twice, then run 8 minutes.
Week 7: Run 9 minutes, walk 1 minute. Complete three times.
Week 8: Run 13 minutes, walk 2 minutes. Complete twice.
Week 9: Run 14 minutes, walk 1 minute. Complete twice.
Week 10: Run 30 minutes. Rejoice!

И уж започнах по нея, обаче се оказа, че съм по-зле отколкото очаквах и не мога да бягам цели 2 минути :blush: и затова започнах по 1 и после 4 ходене...

Относно летния лагер - това е чудесна идея! Ако до тогава мога да бягам 3 минути без прекъсване с радост ще се включа. :laugh:

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #80

• admin
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Администратор
Скоро ще се опитам да пусна подробна програма за ходене и бягане.
Стискам палци до лятото да си във форма!
runbg.net

Отг:Маратони преди 8 години 5 месеца #81

• michelle
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
Много ти благодаря!

Има много полезни теми в сайта, ще се радвам да има и още напътствия и съвети за начинащи. :)

Отг:Маратони преди 8 години 4 месеца #93

• ravy
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • Начинаещ
  • Thank you received: 2
Как става записването за Витоша рън и до кога
  • Страница:
  • 1
  • 2
  • 3
Time to create page: 0.284 seconds