Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

Андрей Гридин спечели Обиколка на Витоша

Оценете
(2 гласа)

Завърши дългоочакваната Обиколка на Витоша - 2 дни, 48 часа и 3 дисциплини (ултрамаратон, колоездене и дуатлон). Събитието с над 47 годишна история събра на едно място над 600 бегачи и скороходци. Учстници от 22 страници взеха участие в двата старта - на бегачите и велосипедистите. За статистиката общо 74 жени, 296 мъже и едно куче успешно завършиха Обиколката на Витоша. Над 600 бяха записаните, а 370 успешно завършиха това предизвикателство. Тези цифри говорят за едно - много и все по-подготвени участници.

Рекорд. Състезанието претърпя и корекция на рекорда на трасето. Новото най-добро време е на Андрей Гридин 08:06:28. Скоро очаквайте обстойно интервю с победителя.

IMG 20150614 102906

Как се разви състезанието?

night 1

Кладница. И тази година, както и предходните всички стартираха прекалено бързо. Още на пункта на Кладница пристигаха няколко големи групи с бързащите участници. Първи пристигна Руслан Палазов, следван от Атанас Кателиев и Александър Василев (дуатлон). След тях се движеше и Илия Куцаров, следван от една голяма група от около 8 човека, в която се движеха и Андрей Гридин, Мария Николова, Мартин Маринов, Константин Атанасов, Боян Рашев. Първите жени на Кладница бяха Мария Николова, а малко след нея пристигнаха - Моника Филипова и Антония Григорова. Победителят в дуатлона през 2014-та и Нина Енчева (втора през 2014-та) отново се движеха заедно. Около 100 човека бяха стартирали с темпо за под и около 10 часа. Този факт малко ни изненада.

Пункт Брезите

sunrize V100

Изгревът на пункт Брезите - Малко преди да дойде първият мъж - Андрей Гридин

През нощта бягането е било интересно. На пункт Брезите в 6:03 часа пристигна Андрей Гридин и след бързо презареждане, се отправи към финала с 22 минутна преднина пред втория Атанас Кателиев.

Gridin

Водачът до Кладница, Руслан Палазов бе изкълчил на няколко пъти глезена си и пристигна куцайки на пункта на "Брезите", където приключи надпреварата. На 4-то място пристигна Илия Куцаров с Константин Атанасов, а малко след тях Симеон Начев, който беше много свеж и очевидно бе провел тактическо бягане.

11247078 983516478334213 4815334683799362641 o
Първата жена на "Брезите" ни изненада - Моника Филипова, която дойде с над 10 минути преднина, пред втората Мария Николова, а малко след тях на 12 мин пристигна и Нина Енчева, с която имахме честта да бягаме до финала.Pacemaker

Да си пейсмейкър също не е лесна задача. Тази година много хора се включиха като пейсмейкъри от Брезите до финала. Първата и третата жена в крайното класиране бягаха с пейсъри - Моника Филипова направи рекорд на трасето, а Нина Енчева навакса 12 минути на втората Мария Николова.
ultra men
При мъжете бягането от Брезите до финала претърпя няколко размествания. Андрей Гридин запази темпото си и леко ускори към финала, за да направи нов рекорд 8 часа и 6 минути. Симеон Начев, който дойде 5-ти на Брезите е отличен тактик и спускач, успя да изпревари всички за второто място и с време 8 часа и 42 минути. Трети на финала финишира Атанас Кателиев с 8 часа и 45 минути. ultra wemen

Крайното класиране при жените е много впечатляващо. Първа с рекорд на трасето е Моника Филипова по известна на Trail Series като РЕНДЕТО - 9 часа и 9 минути. Втора е миналогодишната победителка Мария Николова с 9:24 минути. Трета с много добро финално бягане и на 40 секунди след втората е Нина Енчева.

Duathlon Men

В Дуатлона при мъжете първи, за втора поредна година стана Слави Асенов, който подобри значително времето си и постави своеобразен дуатлонски рекорд на трасето, с който всички трябва да се съобразяват за 2016-та - 13 часа и 35 минути. Втори се класира Александър Василев с отлично колоездене,  много добро бягане и време от 14 часа и 6 минути. А трети е дебютанта в бягането и дуатлона Камен Тончев (Вело Маратончев) с време 15 часа и 40 минути.

duathlon wemen

При жените първа се класира жената печелила първото място във всички дисциплини - бягане, колоездене и дуатлон - Христина Козарева с общо време от 17 часа и подобрение на миналогодишното постижение. Втора се класира Лили Ангелова с 18 часа и 55 минути, а трета се нареди Десислава Цветанова с 21 часа и 2 минути.

Обиколката завърши и едно куче на име Бъди. Това е изключително постижение, защото да завършиш подобно начинание е трудно само по себе си, но да го направиш с твоя четириног приятел, грижейки се за него, носейки му храра е страхотно постижение.

Buddy

По време на състезанието чухме няколко човека, да казват, че машините бягащи на Trail Series са се представили по страхотен начин. Ако човек се загледа в топ 10 или топ 50 ще му стане ясно, че това си е "голата истина".

Една от позитивните новини, е че до няколко месеца ще излезе документален филм, за бягащите на Витоша и състезанията в планината, където Обиколката на Витоша е големият фокус. Понеже и ние сме в "кунята" на този проект ви уверяваме, че продукцията си заслужава, а екипът е заснел невероятни неща и проследява съдбите на няколко участника преди и по време на Обиколката на Витоша.

Друга добра новина, е че бегачите и скороходците са все повече всяка изминала година. Ентусиазмът е все по-голям, а организацията се подобрява постепенно.
Поздравяваме всички успешно завършили, а на неуспелите кураж, вие сте герои и рано или късно ще успеете.