Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

По стъпките на Малък Сечко

Оценете
(1 глас)

Състезанията през годината стартираха с Голям Сечко Рън през януари и продължиха с Малък Сечко Рън през февруари. На 23.02 бе даден старта на петият етап на RunBG Trail Series, в подножието на Стара Планина в с. Локорско. На старт застанаха 90 участника, които предпочетоха спорта пред дистанционното и премериха сили в две дистанции 6км и 13км. Въпреки, че трасето бе едно от най-трудните до сега (заради изкачването в първата половина), абсолютно всички участници финишираха успешно и безаварийно. Един друг факт бе доста радостен - на това издание нито един участник не успя да се загуби, дори и състезателите по ориентиране, с които приятелски се шегуваме, заради честите изгубвания финишираха без отклонения. Те се справиха повече от успешно - заемайки няколко челни места в класирането.Освен традиционните участници от София в състезанието се включиха участници от Пазарджик, Видин, Стара Загора, както и трима французи живеещи в България.

Времето в Локорско през изминалия уикенд бе изключително подходящо за бягане с температури около 10 градуса, съвсем нетипични за месец като февруари. За разлика от януарското издание този път калта и снега бяха в пъти по-малко, а за месец март, когато е Баба Марта Рън очакваме и пролетно време и първите щрихи на този любим на всички сезон.
Как протече състезанието?
При мъжете на 13км, отсъствието на Кирил Николов, направи състезанието по-оспорвано. След неколкократна размяна на водачеството първи финишира Александър Василев - 00:53:38, следван от Андрей Абаджиев - 00:54:25 и Емил Стойнев - 00:56:51.
При жените на същата дистанция състезанието бе доста оспорвано и първите 6 учаснички финишираха в рамките на по-малко от 10 минути. Тройката оформиха - Христина Козарева - 01:02:38, Мая Недялкова - 01:04:08 и Лиляна Пчеларова - 01:07:36. В състезанието участие взе и рекордьорката на България на 100км - Малина Вацкичева, която е ветеран и се състезава активно.
При мъжете на късата дистанция от 6км първи се класира Христо Дакашев - 00:24:50, следван от Младен Г.Гинев - 00:27:28 и Иван Боев - 00:27:49. При дамите първа бе Венелина Емилова - 00:34:45 , следвана от Калина Даскалова - 00:37:00 и Ваня Славчева - 00:37:51.

Спортният празник бе възможен с подкрепата на   XCo Sports, официалната камера на веригата - Go Pro. Кметство Локорско, KrisoK photography, ние от runbg.net и нашите страхотни доброволци, които също получиха награди.

Следващото състезание - Баба Марта Рън 23-24.03 отново ще е извън пределите на Витоша и ще се проведе в курортното градче Банкя, което е в близост до София. Очаквайте информация за трасетата на trailseries.bg.