Last updateПон, 13 Фев 2012 6am

Коледно бягане - 120 човека и 1 куче

Оценете
(4 гласа)

Първото Коледното бягане в България, което беше част от RunBG Trail Series: Pasarel ще се запомни с участието на над 120 човека и едно куче. Кучето Майло влезе тази година в историята, като първото куче завършило бегово състезание в България. Майло със състезателен номер 800 финишира със собственика си Любен Федев и също бе класирано. По-рано през годината Майло завърши и бягането до Мусала - Rila Run. Коледното бягане се превърна в спортно-празнично събитие с по-специален дух заради състезателите,  които бяха маскирани като елена Рудолф, дядо Коледа, Снежанка и джуджетата.

фотограф Крисо Кирилов

Самото състезание протече неочаквано и имаше доста интересни развръзки. Най-бързите състезатели бяха затруднени в следването на маркировката по снежното трасе. Най-съобразителни в първото Коледно бягане бе изненадващо Андрея Дяксова, която е само на 12 години. Тя финишира първа на късата дистанция от 6.6км и финишира преди мъжете, следвана от Моника Филипова и Златимира Абаджиева. На същата дистанция при мъжете пръв бе юнощата Павел Дочев, следван от Александър Найденов и Владимир Калинов.

При мъжете на дългата дистанция от 11.5км, където конкуренцията бе и най-силна беше пълно с изненади. Отново челната група се отклонява от трасето и най-внимателния в Коледното бягане Николай Кабаджов се класира на първо място, следван непосредствено от Бранислав Бранков и Димитър Казаков. При дамите на 11.5км измина почти без изненади и на първо място се класира състезателката по ориентиране Мая Недялкова следвана от Евелина Златанова и Венелина Емилова. Победителката от предните две издания Христина Козарева, която се движеше в челната група, която си удължи трасето. Водачът в Генералното класиране Кирил Николов - Disl бе на състезание по ориентиране и го очакваме отново през януари.

Организаторите обещават за Голям сечко рън/Golyam Sechko Run през януари да осирурят и по-видима през зимата маркировка и призовават и за преглед на правилата на състезанието.

Организаторите връчиха и предколедно бонус точки на трима от състезателите с най-атрактивна екипировка:

- за най-готин Елен Ридолф награда от 5 бонус точки в генералното класиране взе Георги Маджаров

- за най-готин сърничка Елена Кметова, която също получи 5 бонус точки

- за най-готино джудже награда от 5 точки, взе Павел Дочев, който спечели и надпреварата при мъжете на 6.6км

Награди от XCo sports на лотариен принцип получиха трима състезатели. Те получиха челници SILVA, светлини за вечерно бягане и импрегнатор за зимна екипировка.

the christmas run

Спортният празник бе възможен с подкрепата на  XCo sports, официалната камера на веригата - Go Pro, челници от SILVA, Коледни лакомства от Си Комерсиал ООД и Doma. Naturehoodmedia, които правят промо видеата на RunBG Trail Series, бяха представени и на място с един състезател. Храни за спорт Nutrend, ние от runbg.net и нашите страхотни доброволци. Благодарим и на фотограф Крисо Кирилов и на фотограф Мария Яцино, както и на съседите за електричеството и дървата за огрев.

8

Пожелаваме весели празници на всички! Очакваме ви на 19-20 януари на Голям сечко рън. Мястото и дистанциите ще бъдат обявено съвсем скоро.

Прочетена 2443 пъти Последно променена в Сряда, 19 Декември 2012 06:51